VýstavaKde bydlí panenky

Kde bydlí panenky

17.9.2021 - 30.12.2021

60,- Kč

30,- Kč - snížené

Výstava bytečků, kuchyněk a pokojíčků pro panenky s kompletním vybavením ze sbírek Klubu Panenky ČR.

Prachatické muzeum představuje návštěvníkům, již třetí výstavu ze sbírek Klubu Panenky ČR, nazvanou Kde bydlí panenky. Tentokrát se zaměříme na bydlení panenek. Budeme moci obdivovat, jak a kde bydlí kouzelná bytost dětí, ale i nás dospělých. Pohromadě uvidíme ojedinělou sbírku pokojíčků, kuchyněk a bytečků s jejich vybavením. Součástí výstavy budou samozřejmě panenky a neoddělitelné součásti z jejich kouzelného světa.

Klub Panenky ČR byl založen v roce 1999. Sdružuje sběratele a obdivovatele starožitných panenek a medvídků, ale také návrháře, výrobce, sběratele a obdivovatele panenek novodobých. Mezi členky Klubu Panenky ČR patří také sběratelky nádobíčka, nábytku, kočárků a dalších doplňků, které k panenkám patří.

Veřejnost se může seznámit s celou řadou řemesel, jako je kloboučnictví, vlásenkářství, s šitím látkových panenek a medvídků, s výrobou skleněných očí, s šitím botiček a oblečení. Členky klubu se zajímají o výrobu panenek z porcelánu a papírmašé, panenky také restaurují. Na jejich výstavách můžeme vidět vedle panenek starožitných, také ty novodobé od našich i zahraničních autorů.

Vernisáž výstavy proběhla 17.9.2021 od 17:00 v rámci Muzejní noci - bohatý program, povídání a zpívání s Bárou Štěpánovou.

Vernisáž výstavy - Muzejní noc 2021 (LuckyMedia.cz)

O výstavě PrachatickoNewsBudějcká drbna

Reportáž z výstavy (Václav Malina)

Klub Panenky ČR

Reportáž ČT o sbírce Klubu Panenky ČR ve Vlašimi 

 

 

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.