VýstavaKde bydlí panenky

Kde bydlí panenky

17.9.2021 - 30.12.2021

60,- Kč

30,- Kč - snížené

Výstava bytečků, kuchyněk a pokojíčků pro panenky s kompletním vybavením ze sbírek Klubu Panenky ČR.

Vernisáž výstavy proběhne 17.9.2021 od 17:00 v rámci Muzejní noci - bohatý program, povídání a zpívání s Bárou Štěpánovou

Prachatické muzeum představí návštěvníkům, již třetí výstavu ze sbírek Klubu Panenky ČR, nazvanou Kde bydlí panenky. Tentokrát se zaměříme na bydlení panenek. Budeme moci obdivovat, jak a kde bydlí kouzelná bytost dětí, ale i nás dospělých. Pohromadě uvidíme ojedinělou sbírku pokojíčků, kuchyněk a bytečků s jejich vybavením. Součástí výstavy budou samozřejmě panenky a neoddělitelné součásti z jejich kouzelného světa.

Klub Panenky ČR byl založen v roce 1999. Sdružuje sběratele a obdivovatele starožitných panenek a medvídků, ale také návrháře, výrobce, sběratele a obdivovatele panenek novodobých. Mezi členky Klubu Panenky ČR patří také sběratelky nádobíčka, nábytku, kočárků a dalších doplňků, které k panenkám patří.

Veřejnost se může seznámit s celou řadou řemesel, jako je kloboučnictví, vlásenkářství, s šitím látkových panenek a medvídků, s výrobou skleněných očí, s šitím botiček a oblečení. Členky klubu se zajímají o výrobu panenek z porcelánu a papírmašé, panenky také restaurují. Na jejich výstavách můžeme vidět vedle panenek starožitných, také ty novodobé od našich i zahraničních autorů.

 

Klub Panenky ČR - info.

Reportáž ČT o sbírce Klubu Panenky ČR ve Vlašimi