VýstavaHistorické hudební nástroje

Historické hudební nástroje

17.3.2020 - 17.5.2020

Vážení návštěvníci,

z důvodů nařízení Bezpečnostní rady státu a vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 / koronavirus v České republice byla výstava Historické hudební nástroje zrušena. Prachatické muzeum je až do odvolání pro veřejnost uzavřeno. Zahájení výstavní sezóny 2020 je odloženo na neurčito. Veškeré veřejné akce, přednášky a edukačních programy jsou až do odvolání zrušeny.

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

 

 

Výstava představí historické hudební nástroje zejména jihočeských a rakouských výrobců ze sbírky Jaromíra Růžičky. 

Základem sbírky, kterou Jaromír Růžička buduje již 40 let, jsou především dechové hudební nástroje. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat také širokou škálu žesťových i dřevěných dechových nástrojů. Stranou nezůstanou ani nástroje strunné a bicí. Mezi nimi najdete různé rarity, jako např. housle s vyřezávanými zvířecími hlavičkami, i méně známé hudební nástroje.

Výstavu doplní předměty s hudební tématikou: dobové figurky hudebníků, fotografie, reklamní materiály a katalogy výrobců hudebních nástrojů. 

Vernisáž výstavy proběhne 17. 3. 2020 od 17:00 ve foyer Prachatického muzea. Těšit se můžete na komentovanou prohlídku s autorem výstavy pane Jaromírem Růžičkou a hudební doprovod v podání Drahoslavy Satorové a Kateřiny Weissové.

DOPROVODNÝ PROGRAM K VÝSTAVĚ

Willibald Sweyda, zázračné dítě ze Šumavy - 21. 4. 2020 od 17:00, přednáškový sál Prachatického muzea (Neumannova 186, Prachatice), autorkou přednášky je Mgr. Kateřina Weissová, ZUŠ Prachatice

Muzejní noc - 15.5.2020 od 16:00, foyer Prachatického muzea, komentované prohlídky výstavy, vystoupení Swing Tria Avalon,
Bonsaie č. 3 a ZUŠ Prachatice, dílny pro děti

VÝSTAVA POTRVÁ 17. 5. 2020

Kurátorkou výstavy je etnografka Prachatického muzea etnografka Mgr. Petra Richterová.