PřednáškaArcheologické výzkumy a nálezy na Prachaticku v letech 2016–2019

3.12.2019

Od 17:00

Přednáší Mgr. Ing. Marek Parkman, Prachatické muzeum

Přednáška se koná v přednáškovém sále Prachatického muzea - vchod z ulice Neummanova 183, Prachatice.

Archeolog Marek Parkman představí jednotlivé případy záchranných archeologických prací, které spolu s kolegy provedl v letech 2016 - 2019 na lokalitách v okrese Prachatice. Výsledky archeologických průzkumů na stavbách v Dubu, Bavorově, Volarech, Netolicích a dalších lokacích budou teprve zveřejňovány a publikovány v odborných sbornících a časopisech. Již nyní však máte jedinečnou možnost slyšet informace o nejzajímavějších nálezech z období vrcholného středověku až raného středověku i vlastní dojmy zkušeného archeologa.

O autorovi přednášky:

Mgr. Ing. Marek Parkman je absolventem oboru archeologie na Masarykově univerzitě v Brně. V Prachatickém muzeu působí od roku 1995. Jeho hlavním odborným zájmem je pravěká a středověká kolonizace Šumavy a raný středověk.